עידית סילמן. ראובן קסטרו
ראובן קסטרו

זוגיות אלימה? הבעיה הגדולה בנישואים של עידית סילמן

עודכן לאחרונה: 11.5.2022 / 12:33

התקשורת הבעייתית של שמוליק ועידית סילמן ידועה לציבור כבר זמן מה - הראיון ששודר אמש עורר סערה ציבורית, וחשש שמא הוא מחליט את ההחלטות הפוליטיות שאנחנו צריכים לחיות איתן

בווידאו: ח"כ סילמן עוזבת את ביתה ברחובות ומסרבת לענות לשאלות עיתונאים/מערכת וואלה!

אם למדנו משהו ממקרים דומים, להגיד על מישהו שהוא "גבר מתעלל" או "אלים" כלפי אישה, זה לא רק חצוף ומתיימר אלא ממש עלול להרוס חיים של אדם. אז נכון, שבעלה של עידית סילמן הוא לא דמות בחתונמי, ונכון שלעידית סילמן יש סיי בהרבה מדי דברים שנוגעים בנו ישירות ואי לכך ההשפעה של הזוגיות שלה על חיינו היא אופציה ממשית ולכן גם ענייננו - אבל אמירה כזאת צריכה להיאמר לפחות אחרי בדיקה, ולא - קטע של חצי דקה שבו הוא מפריע לה פעמיים בראיון הוא ממש לא הוכחה מספיק טובה.

בעלעול קצר מאד בטוויטר תמצאו המון דיעות שהובעו בנושא, החל מ"מדהים, הוא מכתיב לה מה לומר והיא כמו גור מפוחד", וכלה בהפנייתה לקווי מצוקה לנשים מוכות.

כמובן שתמיד יש אופציה שבחדרי חדרים השתלטנות מתגברת עוד יותר, ואולי אפילו מגיעה למקומות שנויים במחלוקת, אבל כאמור מה שקורה בפרטיותם הוא בגדר נעלם. למעשה גברים מתעללים לרוב לדווקא מסתירים את ההתנהגות השתלטנית שלהם בציבור, ומשחררים רק בפרטיות. בנתיים, כל מה שאנחנו יודעים מהראיון ששודר אמש זה שהוא איש שמרשה לעצמו לדחוף את האף בחוסר נימוס טוטאלי לשיחה שהיא לא שלו אלא של אישתו, שבמקרה היא נבחרת ציבוא וכרגע מתראיינת אצל אחד מהזכיינים הגדולים בארץ.

אפשר להסכים שזו התנהגות די גסה, אבל אפשר גם להודות שזו התנהגות מאד ישראלית? בואו נהיה רגע כנים, כי זו לא הפעם הראשונה שראינו מישהו מתנהג בבהמיות בטלויזיה, ואני אפילו לא מדברת על הכסא שהושלך אמש על הפרופסור חצרוני, או על קטטת הסניקרס או על מריבת השוקולד. אנחנו עם כזה, שנוטה לדבר בצורה חותכת ואגרסיבית, וכמעט בכל ארוחת שישי תוכלו לשמוע אחים מתווכחים ביניהם על סוגיות פולטיות או על ספורט, בלא פחות החלטיות או אם תרצו מילה נעימה יותר - תשוקה.

אישית אני חושבת שאנחנו עושים עוול לעידית וגם לנשים בכלל עם ההנחה האוטומטית שכנראה שהיא אישה שמתעללים בה, שאין לה יכולת לחשוב בשביל עצמה ולהחליט בהתאם, רק בגלל ששמענו את בעלה משוחח איתה על סוגיות שחשובות לשניהם בטון פסקני.

עצם העובדה שהוא מדבר לאישתו ככה והיא בוחרת שלא להתווכח איתו חזרה מול מראיינת, לא אומרת שהוא שולט במוח שלה, אלא שהיא יותר שקולה ממנו בתגובותיה, מן הסתם גם הסיבה שהיא משרתת בתפקיד ציבורי והוא, ובכן, לא.

יכול להיות שהוא שולט בה ואומר לה מה להגיד ומה לחשוב, אבל באותה המידה זה יכול להיות הפוך כשהם לבד, ושהיא מאפשרת לו להתנהג אליה בצורה הזאת בציבור דווקא כי היא חזקה, והיא מעוניינת לפרגן לו את החשיבות העצמית שכנראה חסרה לו עקב נישואיו לאישה חשובה ומפורסמת. זה מוזר, אני יודעת, אבל שמעתי שיש גברים שקשה להם עם נשים חזקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully