אילסוטרציה. ShutterStock
ShutterStock

העלילה על הגרוש שהוא "מסוכן" וכמעט הצליחה לקחת את הילדים

עודכן לאחרונה: 6.3.2024 / 9:38

מאבק גירושין מכוער גלש לעלילות שווא קשות נגד האב, כמעט נגמר בהפרדתו של האב מילדיו. לאחר מאבק משפטי ממושך, במהלכו נחשפו שקרי האישה, הורשה האב לשוב להתראות עם ילדיו שלא תחת פיקוח צד ג'

מי ומה מונוגמיה/AP, Reuters, Getty Images, Shutterstock

מדובר בבני זוג לשעבר, שהיו נשואים זה לזו לאורך כעשור, במהלכו נולדו להם ארבעה ילדים קטינים. לאחר עשר שנים עלו יחסי השניים על שרטון, והאישה עזבה בזעם את דירת המשפחה, והגישה נגד האב תביעות לגירושין, חלוקת רכוש ודמי מזונות גבוהים מאוד.

נכון תמיד רצית לדעת למה הפטמות שלך מתקשות כשקר לך? הנה
"התנסיתי כנערת ליווי כדי לממן חופשה יוקרתית ואולצתי לשכב עם הבוס"
סקס, משברים ופחזניות: פסטיבל שכולו יצירה נשית מקורית


עורכות הדין אביטל ודנה אדרי, שייצגו את האב, מספרות כי הסכסוך הסלים מאד, ברגע בו החליטה האישה לטפול על בן זוגה לשעבר עלילת שווא, כאילו הוא מסוכן לילדיו משום שהוא משתמש באופן קבוע בסמים קשים וצורך אלכוהול עד שיכרות. לדבריהן, הבחירה להעליל עלילת שווא שכזו על בעלה לשעבר, נבעה ככל הנראה בשל רצונה של האישה לזכות ביתרון דיוני בהליכי הגירושין שבהם פתחה. התעקשותה על אמיתות עלילת השווא דרדרה את המשפחה לסכסוך ממושך ומורט עצבים, שארך יותר משנה.

בתחילה, ובאופן אוטומטי, ניתנה החלטה כי האב יורשה לראות את הקטינים אלא תחת פיקוח צד ג'. בהמשך הודה האב, בפני העובדת סוציאלית שנשלחה לבדוק את מסוכנתו, שאכן עישן בעבר פעמים ספורות גראס, אך הדבר נעשה שלא בנוכחות הילדים, וכלל לא הפך אותו לאלים או למסוכן כלפי ילדיו.

אילוסטרציה. ShutterStock
העלילה: "הוא מסוכן לילדיו משום שהוא משתמש באופן קבוע בסמים קשים וצורך אלכוהול עד שיכרות"/ShutterStock

לדברי עורכות הדין אדרי, כך גם התרשמה העובדת הסוציאלית שפגשה את האב. אולם האם המשיכה להגיש בקשות שונות לביהמ"ש, בהם טענה כל העת כי הקטינים מצויים בסיכון.

ביוזמת עורכות דינו, נשלח האב למכון לאבחון אישיות ומסוגלות הורית, על מנת להפריך את מסוכנותו כלפי ילדיו, כפי שאכן נקבע לבסוף, אך זאת לאחר תלאות ומרורים מצד האם במהלך אותם חודשים ביקשו עורכות הדין אדרי למנות את בת זוגו של הגבר, אישה שאותה הכיר לאחר גירושיו, כמפקחת על כך שלא יצרוך סמים ואלכוהול, בקשה שאליה התנגדה גרושתו מכל וכל, ועל כן אף עתרה בניסיון למנוע את מינויה של בת הזוג כמפקחת.

בית המשפט למשפחה שדן בבקשת האם למנוע את המינוי התרשם מאישיותה של בת זוגו החדשה של הגבר. מנגד, התרשם בית המשפט כי האישה מערימה קשיים על בעלה לשעבר, ממניעים לא טהורים, והחליט לסמוך את ידיו על מינוי בת הזוג כמפקחת, עד שתינתן התייחסות סופית מטעם העו"ס שבחנה את עניין ההתמכרויות, לכאורה, של האב. גם העובדת הסוציאלית שערכה לאב הערכת מסוכנות, התרשמה שלא נשקפת ממנו כל מסוכנות כלפי ילדיו. היא הגישה את מסקנותיה לבית המשפט, מסקנות שכלל לא מצאו חן בעיני הגרושה, אשר דרשה לאפשר לה לחקור את העובדת הסוציאלית.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

מיקום אסטרטגי, נוף מרהיב ודירות מפוארות: השכונה המסקרנת שנבנית במרכז

בשיתוף אאורה נדל"ן
עו"ד דנה אדרי ואביטל אדרי. אופיר הראל,
עו"ד דנה אדרי ואביטל אדרי/אופיר הראל

העובדת הסוציאלית נחקרה על ידי באי כוחה של האם וכן על ידי עורכות הדין אדרי. חקירתה זו לא העלתה כל פגם בהתנהלות העובדת הסוציאלית, אך הדבר לא ריפה את ידי האישה. בשלב זה, עתרה האישה לקבל לעיונה את הדוחות החסויים שאותם חיברה העובדת הסוציאלית, במהלך פגישות האבחון שאותן ערכה לאב.

עורכות הדין אדרי התנגדו לבקשה, בשל החשש לפגיעה הקשה בפרטיות האב, ובית המשפט קיבל את עמדתן, ודחה את בקשת האישה על הסף. בין השאר, נשלח האב לבדיקה אצל עובדת סוציאלית המתמחה באבחון וטיפול בהורים המכורים לסמים ולאלכוהול, אשר קבעה באופן חד משמעי כי הוא אינו מהווה כל סכנה לילדים. גם העובדת הסוציאלית שמונתה על ידי בית המשפט לפקח על סדרי הדין בעניינו של האב זומנה לעדות, וגם היא שללה מסוכנות של האב, וקבעה כי האב לא מסכן את ילדיו.

בשלב זה עתרו עורכות הדין אדרי, בשם האב, לזרז את הסרת הפיקוח ממפגשיו עם ילדיו, פיקוח שנערך לאורך חודשים ארוכים ומיותרים. לדברי עורכות הדין, התנהלות האם מונעת הסדרי שהות תקינים עם הילדים, והדבר עלול לפגוע קשות בילדיו, וביחסיהם עם אביהם. האישה התנגדה להסרת הפיקוח, מכל וכל, והתמידה בעלילת השווא השקרית על האב.

היא דרשה שהאב יישלח למכון לגמילה מסמים קשים ואלכוהול, וזאת חרף כל תסקירי הרווחה, ששללו שימוש פעיל בסמים והתמכרות. בשלב זה פקעה סבלנותו של בית המשפט, אשר הורה על הסרת הפיקוח מהסדרי השהייה בין האב לילדיו. לדברי עורכות הדין אדרי, החלטה זו בהחלט התקבלה בסיפוק, אך לא היה בכך די. בשלב זה עתרו השתיים לבית המשפט בבקשה להורות על משמורת משותפת של ההורים לארבעת ילדיהם, ולא לאפשר את המשך חזקת האם הבלעדית על הילדים.

במשא ומתן שנערך בין הצדדים, הבינה האם כי מוטב לה להפסיק לדבוק בעלילות השווא שאותן הפיצה נגד האב, וכי מוטב לה להגיע להסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט, מבלי שיתקיים דיון הוכחות במהלכו היא תחקר. ההסכמה אליה הגיעו הייתה שההורים יחלקו משמורת משותפת על ילדיהם. כמו כן השניים הסכימו כי לא ישולמו דמי מזונות בין הצדדים, ושניהם יישאו במשותף ובחלקים שווים בהוצאות ילדיהם (מחציות)

ההסכם בין הצדדים הוגש לאחרונה לבית המשפט לענייני משפחה במרכז הארץ, וקיבל תוקף של פסק דין.

עורכות הדין ממשרד עורכי הדין אדרי, עוסקות בדיני, משפחה ומקרקעין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully