אישה מסתכלת על גבר. ShutterStock
ShutterStock

הקשר המפתיע בין עוני לבין משיכה לגברים עם תווי פנים נשיים

עודכן לאחרונה: 17.6.2024 / 15:34

נשים בלחץ כלכלי מחפשות יציבות רגשית: מחקר חדש מגלה כי בתקופות של קושי פיננסי, נשים מעדיפות מראה נשי ועדין בגברים, המעיד על נכונות להשקיע בטווח הארוך בגידול ילדים, על פני חזות "גברית" המסמלת כושר גנטי אך גם חוסר מחויבות

טריילר לסדרת הדוקו "אשלי מדיסון – סקס, שקרים וסקנדל"/נטפליקס

מחקרים קודמים הראו שנשים נוטות לחפש פרצופים גבריים בבני זוג מיניים, בשל יצר קמאי למצוא התאמה גנטית בריאה שתספק את הסיכויים הטובים ביותר לצאצאים - למרות שגברים אלה נתפסים כפחות נאמנים וכבעלי סיכוי גבוה יותר לנטוש את המשפחה.

עם זאת, מחקר חדש שפורסם בכתב העת Evolutionary Psychology מצא כי נשים החוות תקופות כלכליות קשות נמשכות לגברים בעלי תווי פנים נשיים יותר. ממצא זה מרמז שגברים כאלה נתפסים כנאמנים יותר וכבעלי סיכוי גבוה יותר להשקיע בהורות לטווח ארוך, ולא לבגוד, או להיעלם.

חדש בפלסטיקה: מיצוק, הרמות, וחומצה היאלרונית בתוך חוטים
ירין שחף מלמד: ככה מתאפרים בקיץ החם בלי מריחות ובלי פאדיחות
תכניסו לה את האופר, מהר! הטעות הגדולה של הפרינססה תיגמר רע

אישה מסתכלת על גבר. ShutterStock
אישה מסתכלת על גבר/ShutterStock

החוקרים גייסו 802 נשים הטרוסקסואליות מרשתות חברתיות, שגילן הממוצע היה 25, מתוכן 35.08% היו רווקות ו-62.30% היו במערכות יחסים מחייבות. הנשים השלימו סקר הבוחן שלושה תחומים של מחסור: חומרי, זמן ופסיכולוגי. השאלות נועדו לזהות באילו תחומי חיים הנשים חשו לחץ - האם התקשו לשלם חשבונות ולמצוא זמן להורות, או שהיו מרוצות מרמת התמיכה שקיבלו.

המשתתפות השתתפו בנפרד בניסוי דירוג פנים, שבו דירגו את המשיכה של 42 פרצופי גברים. החוקרים השתמשו במדדים שונים של הפנים כדי לנתח את העדפותיהן, תוך ציון הגבריות הנתפסת בתצלומים.
מסתבר שמחסור חומרי - במילים אחרות, להיות ענייה - היה קשור מאוד להעדפה מוגברת לפרצופים יותר נשיים, ודירוגם כמושכים יותר באופן כללי.

לעומת זאת, למחסור בזמן ובתמיכה פסיכולוגית לא הייתה השפעה משמעותית על העדפות הנשים לגבי רמת הגבריות של תווי הפנים. החוקרים ציינו שהם מקווים להרחיב את המחקר כך שיכלול אוכלוסיות מגוונות יותר, מכיוון שהצורך בגישה לאינטרנט מונע ממשתתפות מרקע כלכלי נמוך עוד יותר להיכלל בו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully