דודו בר אור. Venturelli, GettyImages
GettyImages/Venturelli

אתרי הקניות האלה פנו נגד דודו בר אור וישראל - ככה נתנקם בהם

עודכן לאחרונה: 6.11.2023 / 14:34

פריטיה של דודו בר אור מוסרים מהאתרים הגדולים בעולם, ובתגובה, קראו משפעיניות ובלוגריות אופנה ישראליות לעוקבות שלהן למחוק את החשבון שלהן באתרים אלו. אם זה לא חרם אופנתי, אנחנו לא יודעות מה כן

מעצבת האופנה הישראלית דודו בר אור חוותה בימים אלה מתקפה וחרם מצד צרכנים פרו פלשתינים, שהסתיימו בהורדת פריטיה מכמה אתרים קמעונאיים בינלאומיים. בין האתרים ניתן למצוא את מייתרזה" ו"נט-אה-פורטה". הלחץ של הצרכנים הפרו פלשתינים גרם לרשתות להסיר את פרטי המעצבת הישראלית. מקרה התקרית פסוקר בארץ בהרחבה ואף הגיע לדיילי מייל הבריטי.

גם התגובה הישראלית לא איחרה לבוא. מספר משפיעיניות ובלוגריות אופנה ישראליות קראו לעוקבות שלהן להחרים אתרים אלו ולמחוק את החשבון שלהן שם לאלתר. בין המשפיעניות ניתן למצוא את הסטייליסטית נסטיה ליסנסקי שביקשה לא רק להחרים ולמחוק את החשבון, אלא אף ביצעה הדרכה משלה למחיקת החשבון.

נערת הפורנו תומכת החמאס שקעה בחובות בגלל דיעותיה האנטישמיות
זה על צ'נדלר בינג: חיילי צה"ל במחווה מדהימה לזכר מת'יו פרי
פסיכולוגיה של ביטחון: הסיבה בגללה את מריירת על כל גבר במדים

נסטיה. אינסטגרם סטורי, צילום מסך
הסטורי של נסטיה ליסנסקי/צילום מסך, אינסטגרם סטורי

אליה הצטרפה גם הסופרת והעיתונאית ליאת לוי קופלמן שקראה לעקבותיה לבצע מחיקה של החשבונות באתרים אלו.

ליאת לוי. אינסטגרם סטורי, צילום מסך
הסטורי של ליאת לוי/צילום מסך, אינסטגרם סטורי

ואם זה לא מספיק, אז הכנו מדריך נוסף:

חברת MINE שמפתחת פתרונות בתחום פרטיות המידע ושומרת על פרטיות הגולשים ברשת מציעה ראשית לבדוק את מדיניות הפרטיות עליה מתחייב אותו המותג/האתר - Privacy Policy. המותגים המספקים שירותים באירופה, ארה"ב ומדינות נוספות, חייבים לספק את כל הפרטים בצורה שקופה וכתובת מייל ייעודית לצורך ניהול הדאטה הפרטי של המשתמשים (בקשות מחיקה או גישה למידע שהחברה מחזיקה עליכם).

באתר net-a-porter, תחת מדיניות הפרטיות שלהם תוכלו לקרוא בהרחבה בסעיף מספר 6 (your rights) על דרכי הפעולה למחיקת חשבון משתמש ודאטה מהאתר באמצעות אימייל, דרך החשבון שלך באתר, או אפילו באמצעות שיחת טלפון אל המחלקה האחראית לכך.

אופן ביצוע הפעולה דרך חשבון המשתמש באתר יכלול את הצעדים הבאים:

 • התחברות עם הפרטי זיהוי שלך (שם משתמש + סיסמה)
 • מעבר למסך הגדרות החשבון - מזיזים את סמן העכבר לאייקון הפרופיל ואז לוחצים בתפריט שנגלה על ,'Account'
 • מחפשים את האופציה למחיקת החשבון - Delete My Account - ומקליקים
 • עוקבים ומבצעים את הפעולות הבאות הנדרשות ומוצגות על המסך (זיהוי ווידוא כתובת האימייל לדוגמא)
 • אחרי סיום הזיהוי המוגבר תתבקשי לאשר בשנית שאת מעוניינת למחוק את החשבון ולהקליק על Confirm Account Deletion
 • אחרי ביצוע הנ"ל מומלץ לבצע התנתקות אחרונה מהאתר על ידי לחיצה על Log Out
 • לפי המידע המסופק באתר, מחיקת חשבון המשתמש מתבצעת מיידית אבל ככלל אצבע התהליך מאחורי הקלעים יכול לקחת מספר ימים עד שכלל המידע שלך נמחק לצמיתות מכל השרתים של החברה
 • לא ניתן להפעיל מחדש את החשבון שביקשת למחוק או לקבל גישה חוזרת אליו. אלא רק לפתוח חשבון חדש לגמרי.
מחיקת חשבון. אינסטגרם סטורי, צילום מסך
ככה זה נראה באתר:/צילום מסך, אינסטגרם סטורי

חברת Mine ממליצים למחוק את המידע, ולא להשאיר את הפרטים האישיים שלכם במאגרי האתרים, שאליהם קל להירשם מחדש. לפי נתוני החברה, כמעט 80% מהחברות שמחזיקות מידע אישי עלינו, זכו בו לאחר שהשתמשנו בשירות שלהם פעם אחת בלבד. עוד לפי נתוני החברה - 357 חברות בממוצע מחזיקות במידע אישי של משתמשים ישראליים (לעומת 289 עבור משתמשים אירופאיים, ו-531 עבור אמריקאים). מתוכם, כ-100-120 אתרי קניות מחזיקים במידע רגיש - מידע פיננסי, כתובת וזהות.

כדי לנהל את הבקרה השוטפת בצורה קלה ואינטואיטיבית יצרה החברה את saymine.com . זהו מוצר אונלייני שמסייע במעקב אחר 'טביעת הרגל' הדיגיטלית שלכם (החברות המחזיקות במידע האישי שלכם) ומתבסס בסריקה של תיבת המייל שלך. בממשק המשתמש של סיימיין תוכלי גם לשלוח בקשות מחיקה ישירות לאתרים שאת בוחרת להסיר מהם את הדאטה שלך, וכל זאת ישירות מתיבת האימייל שלך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  3
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully