דרך הגיבורות. אלכס קולומויסקי,
אלכס קולומויסקי

"אספנו גופות בעוטף. כל שובל דם, כל חור ברצפה סיפר לנו סיפור"

עודכן לאחרונה: 9.1.2024 / 8:46

קק"ל השיקה היום את 'דרך הגיבורות' בכניסה לפארק אופקים, שנועדה להנציח את גבורתן של נשים ישראליות אשר פעלו בקור רוח והצליחו במעשיהן להציל חיים של עשרות אנשים בזמן המתקפה האכזרית של 7 באוקטובר

"מצדיעים להן": קרן קימת לישראל השיקה היום את 'דרך הגיבורות' בכניסה לפארק אופקים, שנועדה להנציח את גבורתן של נשים ישראליות אשר פעלו בקור רוח והצליחו במעשיהן להציל חיים של עשרות אנשים בזמן המתקפה האכזרית של 7 באוקטובר.

האירוע המיוחד, שאותו הנחתה לינור אברג'יל, הוקיר את גבורתן של 20 נשים שהגיעו להשתתף בו ובתוכן 3 מתנדבות זק"א שפעלו בישובי העוטף, וולרי דיקשטיין, נורית כהן ומרגלית יחד.

להתחייב או להיפרד? 9 סימנים שהזוגיות שלך שווה מאמץ נוסף
סקארה במגמת שיפור עצבנית, ויש גם בשורה טובה לתלתלים שלך
היה סקס טוב? יופי - עדיין אפשר להרוס הכל אם תעשו את זה

דרך הגיבורות. אלכס קולומויסקי,
הגיבורות שהצילו חיים/אלכס קולומויסקי
דרך הגיבורות. אלכס קולומויסקי,
״מצדיעים להן״ יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה לוסקי/אלכס קולומויסקי

"מי שהביט, ראה היטב שב-7 באוקטובר היו המון נשים בין אלו שהתייצבו ללא פקודה", אמרה בטקס יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה לוסקי "אותן, את הנשים הגיבורות האלו, באנו להוקיר היום. את הנשים שנלחמו כדי להחזיק את הדלת של הממ"ד, את הרבש"ציות האמיצות, את הלוחמות והשוטרות, את הרופאות והחובשות שהצילו מאות חיי אדם. שלא נכנעו לפחד, שלא עצרו לנוח, שגילו תושייה ופעלו ללא היסוס. כל אחת וכוחות העל שלה. גיבורות ציוניות, כאן לידנו. בשר ודם. אנחנו מצדיעים לגיבורות בצורה מיוחדת. לא הצבנו כאן פסל או אבן דוממת - סללנו דרך. כי הגיבורות של שבעה באוקטובר הן חלק מדרך ארוכה, שמתחילה הרבה לפנינו - ותימשך הרבה אחרינו".

עוד בוואלה!

לשלם זול על חבילת הסלולר! עכשיו גם אתם יכולים

לכתבה המלאה
דרך הגיבורות. אלכס קולומויסקי,
הגיבורות שהיו שם/אלכס קולומויסקי

נורית כהן, מתנדבת זק"א: "אני וחברותי בזק"א היינו בעוטף ועסקנו באיסוף הגופות. כל שובל של דם, כל חור ברצפה סיפר לנו סיפור, של ירי, של השלכת רימון. עבדנו ימים כלילות לאסוף את כל הגופות והממצאים. אני רואה חיבור בין הנשיות, הלידה, התקומה, הנטיעה - להיות חזק ולא לוותר, אנחנו כאן כדי להישאר"

צילום: אלכס קולומויסקי, מערך הסברה קק"ל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully